Na jakie produkty Intenson warto zdecydować się wiosną

Produkty marki Intenson charakteryzują się przede wszystkim tym, że są zdrowe. Z tego też względu, dobrze byłoby się nimi bliżej zainteresować. Swoją szczególną uwagą warto obdarzyć nasiona chia oraz nasiona czarnuszki. Charakteryzują się one naprawdę mnóstwem cennych właściwości. Z tego też względu, obydwa produkty korzystnie wpływają na stan naszego zdrowia i samopoczucia psychofizycznego.

Poznaj właściwości nasion chia

Nasiona chia to jeden z tak zwanych superfoods. Charakteryzują się wysoką zawartością cennych kwasów Omega 3 oraz Omega 6. Silnie wzmacniają naturalną odporność naszego organizmu, zapobiegając różnego rodzaju infekcjom. Dzięki systematycznemu spożywaniu nasion chia można również zmniejszyć poziom zbyt wysokiego cholesterolu w organizmie. Wspomagają one także nasz układ sercowo – naczyniowy. Nie sposób odmówić im zawartości licznych witamin i minerałów. Mowa tu chociażby o magnezie czy cynku. Z tego też względu, nasiona chia okazują się wsparciem z problemami takimi jak trądzik czy wypadanie włosów. Dolegliwości te nierzadko wynikają bowiem z niedoborów. Ważne jest jednak to, aby zachować umiar w spożywaniu wspomnianych nasion. Zawierają one bowiem mnóstwo błonnika, który w nadmiarze może być szkodliwy.

Jak działa czarnuszka?

Kolejnym interesującym produktem marki Intenson są np. zdrowe produkty – nasiona czarnuszki. Ich smak i zapach nie jest może zbyt kuszący, ale te niepozorne nasionka stanowią skarbnicę wielu witamin i minerałów. Charakteryzują się właściwościami silnie przeciwzapalnymi i przeciwbakteryjnymi. Posiadają także działanie przeciwgrzybicze. Dzięki temu, mogą okazać się wsparciem w leczeniu wielu chorób, także tych poważnych. Po nasiona czarnuszki śmiało można sięgnąć także wtedy, gdy borykamy się z pasożytami wewnętrznymi bądź zewnętrznymi. Wiele osób zastanawia się jednak, jak przemycić do swojej diety wspomniany produkt. Na szczęście, nasionami czarnuszki można posypywać zarówno jogurty, jak i sałatki czy makarony.